Biz Kimiz?
Bugün toptan oto yedek parça toptan satış sektörünün önemli oyuncularından biri olan CANLI Otomotiv, 1986 yılında kurucu ortakları Avni PEKSAYGILI, Ali İhsan MANAVCI ve Celal TOPARLAKLI'nın ENKA Oto Aksesuarları İzmir Şubesini devralması ile ticaret hayatına başladı.

1996 yılında, İzmir merkezli GÜÇPAR'a üye olmasıyla birlikte, oto aksesuar satışından, oto yedek parçaya geçiş dönemine girdi. Bünyesine kattığı yeni bayiliklerde istikrarlı bir satış grafiği yakalayan CANLI Otomotiv, çok kısa sürede, ismini Türkiye çapında duyurma imkanına kavuştu.

Kurucu ortakların ikinci nesli olarak, Tanju MANAVCI ve Mutlu PEKSAYGILI'nın işe dahil olmaları ile birlikte, firma daha yenilikçi ve dinamik bir yapıya büründü.

2006 yılında tescil edilen CNL markası ile birlikte, ithalata başladı.

2007 yılında ISO9001:2008 ve 2008 yılında TSE-HYYB sertifikalarını alarak, toptan yedek parça satışında bu belgeleri hakeden nadir firmalardan biri oldu. 2010 yılında "Yeni Yer Yeni Anlayış, Yeni Nesil Canlanış" sloganıyla başlatılan, yönetimsel danışmanlık projesi, kurumsallaşmaya yönelik hedefin temelini oluşturdu.

Teknolojinin sunduğu imkanları en iyi şekilde kullanarak, kendi sistemini oluşturdu. Bugün, mal alımının ilk aşamasından, son aşamasına kadar tüm basamaklar, %100 bilgisayar ortamında gerçekleşmektedir.

100 metrekarelik dükkanda 10 firmanın bayiliğini yaparak 500 değişik oto aksesuar referansı ile faaliyetine başlayan CANLI Otomotiv, bugün 3.500 metrekare kapalı alanda Türkiye'nin önde gelen 150 tedarikçisinin 15.000 oto yedek parça referansını stoklu olarak barındırmakta ve gelen siparişlerin %97'sini aynı gün içerisinde sevk etmektedir.

Gelişen süreçte, hitap ettiği araç parkını da genişleterek, Opel, Peugeot, Vokswagen, Tofaş-Fiat ve Renault yedek parça satıcıları için önemli bir tedarikçi olmuştur.

Kurulduğu gün, "en iyi şekilde hizmet vermeyi" prensip edinen CANLI Otomotiv, istikrarlı büyümesini, bu ilkesinden hiç ödün vermeden devam ettirmektedir.
Vizyonumuz,
yenilikçi bir anlayışla sürekli gelişim göstermek ve sektörün öncü firmalarından olmaktır.
Misyonumuz,
önce hizmet ilkesi ile en doğru ürünleri, en doğru şekilde müşterilerimize ulaştırmaktır.
© 2008 - 2017 CANLI Otomotiv San.Tic.Ltd.Şti